Nietypowe pomysły na imprezę firmową

Nic tak nie spaja zespołu, jak wspólne wyjścia, konkursy czy imprezy. Dlatego też nic dziwnego, że w większych miastach powstają specjalne agencje eventowe, specjalizujące się w organizacji imprez firmowych. W Krakowie, Warszawie czy Poznaniu jest ich co najmniej kilka. Możecie skorzystać z ich usług lub też zaoszczędzić trochę grosza i samemu zorganizować niezapomnianą imprezę firmową. Gdzie szukać inspiracji? Przychodzimy z pomocą prezentując Wam najbardziej nietypowe pomysły na imprezę firmową.

Poligon

Jeżeli lubicie adrenalinę i nie straszny wam pot i błoto, koniecznie wybierzcie się do jednej z hal z paintballem lub laser tagiem. Jedna, jak i druga forma rozrywki gwarantują nieziemskie emocje, zdrową rywalizację, jak i przede wszystkim dobrą zabawę, bo o to w tym wszystkim chodzi. Bardziej hardcorowi mogą wybrać się na paintball. Delikatniejszym polecamy laser tagi, czyli paintball w wersji soft, gdzie zamiast kulek mamy do dyspozycji lasery. Klimat rodem z Gwiezdnych Wojen gwarantowany! Po wszystkim warto zadbać o odpowiednią regenerację, najlepiej na firmowym grillu czy ognisku. Na pewno w zespole jest ktoś, kto umie grać na gitarze. Wykorzystajcie ten fakt i sprawdźcie jak radzicie sobie wspólnie z ulubionym repertuarem.

Strzelnica

Mniej męcząca, jednak również zapewniająca niesamowite emocje. Strzelnica to świetny sposób na odreagowanie codziennego stresu w pracy. Na imprezę firmową jak znalazł. Szczególnie jeśli macie w zespole fanów militariów. Przy odpowiednim podziale na grupy, możecie naprawdę świetnie zintegrować zespół. Stwórzcie mieszane drużyny, zróżnicowane pod względem płci i umiejętności, i ruszajcie razem na podbój strzelnicy! Podobnie jak w przypadku paintballu, minusem strzelnicy jest spora ilość czasu, którą należy zarezerwować.

Rzucanie Siekierami

Jeżeli nie przypadły Wam do gustu dwie poprzednie propozycje, to co powiecie na rzucanie siekierami? Brzmi intrygująco? Przebrani za Wikingów, uzbrojeni w siekiery będziecie musieli trafić nią do określonego celu. Bez obaw, zabawa ta jest całkowicie bezpieczna. W Polsce powstało już kilka klubów oferujących tego typu rozrywkę, dysponujących świetnie przygotowanymi torami, otoczonymi specjalnie zabezpieczonymi siatkami. Wszystko, aby uniemożliwić jakiekolwiek odbicia czy rykoszety rzucanej siekiery. Takim klubem jest m.in. BAD AXE w Krakowie, który przybliża tajniki Axe Throwing’u, jak i organizuje również imprezy firmowe czy integracyjne. Po skończonej zabawie możecie zawsze przenieść się do pobliskiego rynku, aby kontynuować imprezę.

Escape Room

Klasyczna już propozycja na wyjścia integracyjne czy firmowe. W Krakowie do Waszej dyspozycji jest aż 55 pokoi, ulokowanych w 17 lokalach! Zasady są proste – szukajcie wskazówek, rozwiązujcie zagadki, myślcie nieszablonowo i przede wszystkim współpracujcie, jeżeli chcecie się wydostać! Escape Roomy są więc nie tylko dobrą integracją, ale również testem zgrania Waszego zespołu. Dlatego stanowią one fajny pomysł na imprezę firmową w Krakowie. Minusem tego pomysłu jest, rzecz jasna, mała przestrzeń, która zasadniczo ogranicza liczbę uczestników.

Warsztaty kulinarne

Również rywalizacja, ale w zdecydowanie słodszym wydaniu. Nauka gotowania lub pieczenia na wesoło, czyli warsztaty kulinarne, które mogą zostać poprowadzone na przeróżne sposoby. Możecie wspólnie tworzyć jedno wielkie ciasto, np. mapę Polski czy Europy, gdzie każdy zespół będzie miał do przygotowania określoną jego część. Inną opcją jest klasyczna rywalizacja, gdzie w określonym czasie każda drużyna ma do przygotowania jakieś ciasto czy tort. Zwycięzcy zostają uhonorowani drobnymi upominkami, natomiast nagrodą dla wszystkich jest wspólne pałaszowanie smakołyków. Oczywiście wydarzeniu może towarzyszyć alkohol, a przy dobrych nastrojach impreza może przenieść się do klubu.

Escape Room

Jeżeli chcecie się wydostać, musicie współpracować. Ta prosta zasada stoi za sukcesem escape roomów w Polsce. Jest to też świetna metoda na przetestowanie zgrania zespołu w obliczu nieco innych wyzwań. Cieszące się wielką popularnością escape roomy to świetny pomysł na imprezę firmową czy wyjście integracyjne. W samym Krakowie jest ich kilkanaście. Minusem tego pomysłu jest rzecz jasna mała przestrzeń, która zasadniczo ogranicza liczbę uczestników.

Turniej minigolfa

Kolejną propozycją jest turniej minigolfa. Walka o punkty, radość z gry i oczywiście satysfakcja z wygranej. Sport ten jest na tyle prosty, że każdy z łatwością sobie z nim poradzi. Z drugiej strony tak wciągający, że nie sposób tylko stać obok. Kolejną zaletą, podobnie jak w przypadku poligonów, strzelnic czy axe throwingu, są równe zasady obowiązujące wszystkich. Tablica wyników jest bezwzględna, ale i obiektywna, nie zważa nigdy na hierarchię firmową i piastowane stanowiska. Minusem minigolfa jest stosunkowo mała popularność tego sportu, stąd też nie w każdym dużym mieście znajdziemy odpowiednio przygotowane pola.

Eko fashion

Ostatnia propozycja, skierowana do tych, którym oprócz dobrej zabawy, na sercu leży również tzw. CSR, czyli społeczna odpowiedzialność firmy. Zorganizujcie w firmie pokaz mody. Ale nie taki jak w Mediolanie czy Paryżu. Podejdźcie do tematu kreatywnie i ekologicznie, wykorzystując tylko ekologiczne materiały i surowce wtórne. Oczywiście zadanie nie może zakończyć się jedynie na zaprojektowaniu kreacji. Najważniejszym elementem, wokół którego może być zorganizowana cała impreza, niech będzie eko pokaz mody. W ten sposób nie tylko pobudzicie kreatywność swoich pracowników, ale również wyślecie światu sygnał o waszym proekologicznym podejściu.

Podsumowując

Podane wyżej pomysły to jedynie kilka propozycji na oryginalne imprezy firmowe. W Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie znajdziecie specjalne agencje eventowe zajmujące się organizacją takich wydarzeń. Możecie jednak zaplanować i urządzić wszystko sami, korzystając np. jedynie z udostępnionych przestrzeni czy lokali.

Tematy pokrewne
Szukasz miejsca na wieczór kawalerski?
Nudne imprezy integracyjne? W Krakowie powstał BAD AXE!
Pomysł na imprezę urodzinową w Krakowie
Jaki klub na wieczór kawalerski - Kraków?
Firmowe wyjścia integracyjne w Krakowie - gdzie pójść?
Nietypowe pomysły na wieczór kawalerski
5 pomysłów na wieczór kawalerski w Krakowie
Nietypowe pomysły na imprezę firmową
5 Pomysłów na Imprezę Firmową