5 pomysłów na firmową integrację w Krakowie

Wszyscy, nawet najwięksi pracoholicy, potrzebują czasem odpocząć. Na szczęście od czego są wyjścia integracyjne czy imprezy firmowe. Są one nie tylko okazją do odpoczynku, ale przede wszystkim zacieśnienia więzi, lepszego poznania zespołu, czasem w zupełnie nowych sytuacjach. Jak zorganizować oryginalną imprezę firmową? Przedstawiamy 5 pomysłów.

1. Impreza w stylu Gatsby’ego

Pamiętacie słynne imprezy u Gatsby’ego? Organizowane z ogromnym rozmachem i bogactwem, aby zaimponować pewnej uroczej młodej damie? Dlaczego by nie odtworzyć tych wspaniałych nocy i zaimponować nieco swoim pracownikom? Zorganizujcie wieczór tematyczny, przenosząc się do Nowego Jorku lat 20-tych. Elegancko ubrane panie w sukniach wieczorowych, przystojni panowie w smokingach, do tego konfetti, rewie taneczne, karaoke czy konkursy z nagrodami. Wszystko to, aby zapewnić pracownikom niezapomnianą imprezę. Jedynym ograniczeniem jest oczywiście budżet. Nie każdy zespół czy firma mogą sobie na taki wydatek pozwolić. Jeśli jednak zaczniemy planować wszystko odpowiednio wcześniej, możemy w pewnym stopniu zredukować koszty.

2. Silent disco

Silent disco to coraz popularniejsza forma rozrywki, pojawiająca się często na wieczorach panieńskich czy kawalerskich, a nawet na weselach. Zasadniczo rozwiązuje ona odwieczny problem odpowiednego doboru muzyki. Na silent party każda słucha tego, co chce, otrzymując bezprzewodowe słuchawki i kilka zróżnicowanych muzycznie kanałów. Efekty bywają czasem komiczne, zwłaszcza jeżeli obok siebie tańczyć będą osoby słuchające rocka i…techno. Oczywiście silent disco jest z reguły tylko jednym z elementów imprezy, idealnym zwieńczeniem fajnego wieczoru z dobrym jedzeniem i alkoholem.

3. Gra miejska / terenowa

Jedna z ciekawszych form integracji, łączącą imprezę tematyczną i ducha sportowej rywalizacji. Podzieleni na kilka grup, pracownicy wykonują rozmaite zadania, które zbliżają ich do określonego celu. Oczywiście wszystko dzieje się z mapą, na której umieszczone są różne, nie do końca oczywiste wskazówki. Gra miejska to świetny pomysł na imprezę integracyjną zarówno w dużych miastach, jak Kraków czy Warszawa, jak i mniejszych miejscowościach. W końcu dobra zabawa nie zależy od miejsca, ale przede wszystkim od ludzi! Innym wariantem gry miejskiej jest gra terenowa. Udajecie się poza miasto, najlepiej do lasu czy nad jezioro i w pięknych okolicznościach przyrody szukacie razem wskazówek z mapy. Ogromnym atutem takich gier jest rozwijanie logicznego myślenia i współpracy zespołowej. Minus – jej przygotowanie wymaga trochę czasu.

4. A może survival?

Opcja dla tych, którzy lubią adrenalinę. Niezależnie od tego czy wybierzecie biegi przełajowe, wspólny off-road czy paintball, pamiętajcie, że dobry survival musi odbywać się w plenerze, najlepiej poza miastem. Warto zarezerwować takie miejsca wcześniej, gdyż szczególnie w dużych miastach są one dość oblegane. Niezależnie od tego jaką formę przybierze Wasz survival, pamiętajcie aby zakończyć go wspólną zabawą przy grillu czy ognisku. Dobre jedzenie, alkohol i wspólne śpiewanie piosenek to zawsze fajne zwieńczenie wspólnego wysiłku. A jeżeli mówimy już o wysiłku, jest on z pewnością jednym z minusów takiego rozwiązania. Niezależnie od tego czy pracujecie w Krakowie, Białymstoku czy Łomiankach, survival to ciekawy pomysł na imprezę integracyjną, pod warunkiem, że nie straszne Wam pot i łzy. Dlatego też rozwiązanie to polecamy naprawdę zgranym zespołom, dzielącym pasję do takiej formy rozrywki.

5. Rzucanie siekierami

Poziom adrenaliny z pewnością podnosi także rzucanie siekierą. Tzw. Axe Throwing to stosunkowo nowy, nieodkryty wciąż w Polsce, sport. Idealny wybór na wieczory kawalerskie czy imprezy firmowe. Rzucanie siekierami sprawdziło się już w Ameryce i Europie Zachodniej, a teraz wchodzi powoli do Polski, pojawiając się w Krakowie czy Warszawie. Oczywiście wszystko odbywa się w trosce o najwyższe standardy i bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego też tory są odpowiednio zabezpieczone, uniemożliwiając jakiekolwiek odbicie, rykoszet czy powrót rzucanej siekiery. Axe Throwing ma miejsce w specjalnie stworzonych do tego lokalach, takich jak BAD AXE w Krakowie. Miejsce jest stale monitorowane, obserwowane przez niezależną agencję ochrony. Bez wątpienia dużym atutem rzucania siekierami jest możliwość zapewnienia rozrywki dużej ilości osób naraz. Na 4 torach bawić może się jednocześnie od 3 do 20 osób. Na miejscu jest również fotobudka, gdzie przebrani za wikingów zrobicie sobie pamiątkowe zdjęcia. Jeżeli szukacie pomysłu na imprezę integracyjną w Krakowie, rozważcie rzucanie siekierami.

Dobry plan kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, jakie miejsce i formę rozrywki wybierzecie, pamiętajcie, aby wcześniej zaplanować datę i miejsce imprezy. Zróbcie ankietę lub głosowanie i wybierzcie termin, który będzie pasował jak największej liczbie osób. Następnie rozpocznijcie przygotowania, skontaktujcie się z właścicielami miejsc, które planujecie odwiedzić. Zadbajcie odpowiednio wcześniej o jedzenie i picie, być może korzystając z cateringu. I przede wszystkim: pomyślcie nad konkursami i nagrodami. Nic tak nie integruje zespołu, jak zabawa przez wspólną rywalizację.

Tematy pokrewne
Szukasz miejsca na wieczór kawalerski?
Nudne imprezy integracyjne? W Krakowie powstał BAD AXE!
Pomysł na imprezę urodzinową w Krakowie
Jaki klub na wieczór kawalerski - Kraków?
Firmowe wyjścia integracyjne w Krakowie - gdzie pójść?
Nietypowe pomysły na wieczór kawalerski
5 pomysłów na wieczór kawalerski w Krakowie
Nietypowe pomysły na imprezę firmową
5 Pomysłów na Imprezę Firmową